GAS-TRADING Partnerem Wspierającym VIII Konferencję

wpis w: inne | 0

GAS-TRADING Partnerem Wspierającym VIII Konferencję Naukową „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbędzie się w dniach 11 – 12 września 2023 r.

Spółka Gas-Trading S.A. została powołana w 1992r. Obecnie spółka należy do Grupy Kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. – lidera rynku gazu ziemnego w Polsce. Siedziba spółki znajduje się w stolicy Polski – Warszawie.

Główna działalność Gas-Trading S.A. skupia się na dostawach skroplonego gazu LNG dla polskich przedsiębiorstw, stacji paliw oraz odbiorców indywidualnych. Drugim istotnym obszarem działalności jest oferowanie usług zwiazanych z efektywnością energetyczną. Przeprowadzamy audyty efektywności energetycznej oraz wykonujemy wszelkie czynności związane z jej poprawą. We współpracy z polską firmą Hadrone oferujemy także usługi wdrożenia systemów IT do zarządzania portfelem projektów.

Nasza wiedza i doświadczenie oraz dynamiczny rozwój naszej firmy pozwalają na dostarczanie naszym klientom odpowiednich usług. Oferując innowacyjne rozwiązania, zapewniamy bezpieczeństwo, usprawniamy procesy zakupowe  dodatkowo znacząco obniżając koszty.

W skład Gas-Trading S.A. wchodzi spółka zlokalizowana w Dębicy (Gas -Trading Podkarpacie), dysponującą własną bazą magazynową, terminalem przeładunkowym i bocznicą kolejową, która zajmuje się dystrybucją gazu płynnego na terenie Polski południowo-wschodniej.

GO-PGNiG_Gas-Trading_RGB

Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” to jedno z najważniejszych w kraju spotkań branży energetycznej, miejsce prezentacji koncepcji, a także dyskusji naukowych i eksperckich. Tematem przewodnim VIII edycji Konferencji będzie bezpieczeństwo energetyczne.

Organizatorem Konferencji jest Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza oraz ze wsparciem Zakładu Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Rolę koordynatora realizacji zadań związanych z organizacją Konferencji pełnił Instytut Polityki Energetycznej.

Celem wydarzenia jest wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii. Wierzymy, że utworzenie płaszczyzny dla przeprowadzenia dyskusji z udziałem naukowców, ekspertów, przedstawicieli administracji publicznej, spółek energetycznych, organizacji pozarządowych oraz dziennikarzy gospodarczych i studentów, przyczyni się do rozwoju dorobku naukowego w tym obszarze wiedzy.

Tematyką VIII Konferencji będzie bezpieczeństwo energetyczne analizowane przez pryzmat geopolityki i geoekonomii. W tym kontekście mowa będzie o wykorzystaniu wodoru, elektromobilności, morskiej energetyce wiatrowej, innowacjach w energetyce, polityce bezpieczeństwa energetycznego poszczególnych państw. Nie zabraknie oczywiście wypowiedzi o energetyce jądrowej oraz o bezpieczeństwie energetycznym, w tym bezpieczeństwie infrastruktury krytycznej NATO.

1500x500