Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza objął patronatem honorowym 5. edycję Kongresu Energetyki Przyszłości!
Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2026 r. w Toruniu. Organizatorem Kongresu jest Stowarzyszenie „Z energią o prawie” (ZEOP).
Tegoroczne wydarzenie, odbywające się pod hasłem „Nowa architektura rynku energii”, zrywa z teoretycznymi rozważaniami na rzecz technicznych konkretów. Polska transformacja energetyczna wchodzi w fazę, w której proste dodawanie nowych mocy OZE przestaje wystarczać. Rynek potrzebuje precyzyjnego zdefiniowania priorytetów w zakresie bezpieczeństwa dostaw, elastyczności sieci i opłacalności produkcji przemysłowej.
Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: www.kep.zeop.pl [1]
Do zobaczenia w Toruniu!







