Niemcy postrzegają energetykę, jako dźwignię gospodarczą

wpis w: inne | 0

W programie “Punkt Widzenia” w Polsat News dr hab. Mariusz Ruszel, prof. Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej oraz prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza powiedział:

Jeśli chodzi o dostawy węgla, to pamiętajmy, że cały czas funkcjonujemy w warunkach wojny na Ukrainie, więc uwarunkowania są trudne i sytuacja nieustannie się zmienia.

Marnujemy bardzo dużo żywności, a należy pamiętać, że produkcja żywności to też wysoki nakład energetyczny, który ulega zmarnowaniu. 

Mamy dzisiaj trzy oferty budowy elektrowni jądrowej – amerykańską, francuską i koreańską. Rozmowy na ten temat się toczą. Nie wiadomo, która z ofert zostanie wybrana […] Warto na tę tematykę popatrzeć z perspektywy długoterminowych interesów, nie tylko kadencyjnie, politycznie, lecz z perspektywy dekad, bo to decyzje, które mogą mieć charakter geopolityczny.

Niemcy patrzą na energetykę, jako na dźwignię gospodarczą, czyli promują te rozwiązania, które zapewniają im możliwości eksportowe dla ich technologii i ich produktów. Dla Niemiec priorytetem jest energetyka odnawialna i elektrolizery jeśli chodzi o wodór, czyli te produkty, które mogą być sprzedawane w skali globalnej.

Cały materiał 

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=PIgYpQWWTDE

[Polsat News  Punkt Widzenia – 15.09.2022]

IPE LOGO